> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Podpořte lázeňský termalpark

vloženo: 13.03.2019           komentářů: 0

„Podpořte lázeňský termalpark, rekonstrukci krytého bazénu zlevněte," vyzývají Piráti a Starostové vedení Karviné


Lázně Darkov termální park v Karviné postaví. Potvrdila to ředitelka Lázní Darkov Pavlína Filipi na společné schůzce s představiteli města, kterou iniciovali Piráti a Starostové. „Důvodem, proč jsme chtěli schůzku svolat, byly rozporuplné informace ze strany Lázní Darkov a vedení města ohledně stavby Thermparku. Naším cílem bylo vyvolat otevřené jednání, ideálně za přítomnosti veřejnosti. To se sice nepodařilo, ale alespoň se schůzky mohli účastnit zástupci všech politických stran v zastupitelstvu, primátor bohužel chyběl," komentuje karvinský zastupitel Petr Letocha (STAN). Zastupitelé si mohli prohlédnout projekt a poslechnout si konkrétní plány lázní a doptat se na případné nejasnosti.

Lázně Darkov připravují dvě varianty termalparku. Z nichž ta větší za 600 milionů by znamenala, že v Karviné vyroste největší termální park v Česku o kapacitě až 1 500 návštěvníků. Tak velký projekt ale Lázně samy neufinancují, potřebovaly by podporu z Kraje. Tu ale mohou podle vyjádření ředitelky Lázní získat pouze v případě, že je Karviná zahrne do integrovaného plánu rozvoje „Karviná všemi deseti". „Město by mělo lázně jako velkého zaměstnavatele i investora podpořit. Spolupráce města s RESIDOMEM, což je soukromá společnost vlastněná zahraniční korporací, funguje až mimořádně dobře, Lázně Darkov pro mě nepochopitelně stojí stranou. To je škoda. Přitom lázeňství ve spojitosti s nemocniční péčí a novým studijním oborem vyučovaným na karvinské fakultě Slezské univerzity by mohlo udávat nový směr rozvoje města," dodává zastupitelka Zuzana Klusová (Piráti).

Otázkou je, jak naložit s plánovanou rekonstrukcí krytého bazénu, která měla stát dle propočtů 280 milionů a zahrnovala novou přístavbu s relaxačním bazénem, skluzavkou a wellness zónou. „Domníváme se, že náklady na rekonstrukci by se měly snížit. Důležité je bazén zrekonstruovat tak, aby plnil sportovní funkci a měly zde vyžití také rodiny s dětmi. Jakmile dostaneme položkový rozpočet zjistíme, co rekonstrukci tolik prodražuje. Za tytéž peníze totiž lázně postaví menší variantu úplně nového termalparku i s parkovištěm," dodává Petr Letocha.

Vedení města vyzvalo ředitelku lázní Pavlínu Filipi, aby projekt představila přímo na zasedání zastupitelstva města v pondělí 18.3.2019. V pondělí budou mít tedy občané šanci dozvědět se o projektu více a možná se dozvíme také to, zda město projekt podpoří.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..