> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Semifinále č.2 = stav série 2:0

vloženo: 24.04.2019           komentářů: 0

Vyhráli jsme i v Praze a vedeme v semifinále 2:0!

Duklu jsme porazili i pošesté v sezóně a připsali si tak velmi důležité vítězství. Máme tak mečbol a sérii můžeme ukončit už v neděli na domácí palubovce! Přijďte na halu a můžete být u toho!

semif., středa 24.4.2019
DUK
28:29(12:17)
KAR
Komentář k zápasu

Druhé semifinálové utkání s Duklou Praha se odehrávalo v Praze a výhodu domácí palubovky tak měla Dukla. Nicméně naši borci odjížděli řádně nažhaveni a odhodláni potvrdit naši stoprocentní úspěšnost v utkáních s Pražany v této sezóně.

Stejně ale byli motivováni domácí, kteří už chtěli prolomit tuto šňůru porážek. Podle toho vypadal vstup do utkání. Oba týmy začaly opravdu zostra jak v obranách, tak v útoku. Padala branky na obou stranách v rychlém sledu a v sedmé minutě byl stav 4:4. Poté jsme začali maličko získávat převahu. Naše útoky výborně režíroval Michal Brůna a jeho přihrávky nacházely buď Honzu Užeka na pivotu nebo křídla. Domácí obrana byla jistě na tyto varianty připravena, ale přesto dokázal "Brunek" své pasy dostat tam, kam potřeboval. Perfektně nám vyšla druhá polovina prvního poločasu. Právě tyto pohledné kombinace, spolu s dobrými zákroky spolehlivě chytajícího Nema v naší brance, stály za navyšováním našeho náskoku. Příliš se nedařilo Petržalovi v brance domácích, kterého vystřídal Zavázal. Ale ani on nedokázal zabránit navyšování našeho náskoku. V poslední minutě jsme vedli už o šest branek. Za tohoto stavu přišel zbytečný faul Soláka na domácího hráče při střelbě a dostal červenou kartu. Zároveň nařízený sedmimetrový hod nedokázal proměnit domácí kanonýr Sviták. Toto zaváhání napravil o chvilku později, když šťastně korigoval na poločasových 12:17 v náš prospěch.

Utkání tak mělo velmi podobný průběh jako první duel série u nás v Karviné. A podobný byl vlastně i druhý poločas. Dukla se snažila snížit náš náskok, ještě zvýšila agresivitu a nasazení. Dařilo se zejména Klímovi, který se prosazoval v soubojích 1:1 a staral se o nárůst domácího skóre. K tomu se rozchytal Petržala, který se do branky Dukly vrátil na začátku druhého poločasu. To pomohlo domácím k tomu, že se dvakrát dokázali dostat na pouhý jednobrankový rozdíl. Ale k vyrovnání to nedotáhla ani jednou. Vždy jsme se mohli spolehnout na některou z opor, že to vzala na sebe a náskok zase narostl. Zejména marek Monczka měl dnes přesnou mušku a nakonec zaznamenal v zápase deset branek. Z toho bylo šest sedmiček a dokonale tak zúročoval souboje Honzy Užeka na pivotu, který se zejména o ty sedmimetrové hody staral. Na palubovce se mezi hráči jiskřilo a rozhodčí dost často trestali zákroky na nebo za hranicí pravidel. Po jednom souboji, ve kterém oplácel domácí Křístek, byl zmíněný hráč poslán do šaten za naším Solákem.

V dalším průběhu jsme si už drželi malý náskok a nedovolili jsme domácím stav srovnat. Dvě minuty před koncem byl stav 26:29 a domácí jej ještě těsně před konečnou sirénou dokázali korigovat, ale vítězství jsme si již vzít nedali.

V druhé semifinálové sérii Mezi Plzní a Jičínem se odehrávalo drama. Po vyrovnaném průběhu nakonec rozhodla Plzeň až v sedmičkovém rozstřelu o tom, že rovněž získala druhé utkání a vede v sérii 2:0 stejně jako my.

autor: www.hcb-karvina.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..