> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zastupitele Karviné rozhodli

vloženo: 21.05.2019           komentářů: 0

KARVINÁ OCENÍ MEDAILÍ MUDR. WACŁAWA OLSZAKA DALŠÍ OSOBNOST MĚSTA

Zastupitele Karviné rozhodli na svém 5. zasedání konaném 29. dubna 2019 o udělení medaile MUDr. Wacława Olszaka paní Wandě Miechové za celoživotní tvorbu v oblasti kultury
u příležitosti jejího významného životního jubilea.

Wanda Miechová oslavila v letošním roce 90. narozeniny. Byla po mnoho let oporou pedagogického sboru Základní umělecké školy Bedřicha Smetany v Karviné. Jako klavírní pedagog vychovala celou řadu vynikajících pianistů, dlouhá léta byla korepetitorkou Sborového studia Permoník, se kterým vystupovala na mnoha koncertních pódiích nejen u nás, ale také ve světě, např. na japonské Fugi. S Permoníkem také nahrála profilové CD. Za svou více než pětasedmdesátiletou uměleckou činnost byla také dlouholetou korepetitorkou mužského pěveckého sboru „Hejnał Echo“
a ženského pěveckého sboru „Kalina“. Současně plnila funkci zástupce dirigentů obou sborů.

„Wanda Miechová po celou dobu své umělecké činnosti propagovala klavírní hudbu, reprezentovala školu, město i kraj a především inspirovala několik generací hudebníků, klavíristů, zpěváků, a to nejen svým klavírním uměním, ale také nezdolnou energií a šarmem,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Medaile MUDr. Wacława Olszaka bude paní Wandě Miechové předám v rámci Dnů Karviné 2019, které proběhnou 7. a 8. června.

Doposud byly uděleny čtyři medaile MUDr. Wacława Olszaka:

PhDr. Halina Molinová - dlouholetá ředitelka Regionální knihovny Karviná.

Mgr. Libuše Kolková - známá regionální historička, průvodkyně, která ve své paměti uchovává hluboké znalosti o celém Těšínsku a Karvinsku.

PaedDr. Milan Bystroň - dirigent, který se významně zasloužil o rozvoj symfonického dechového orchestru Májovák.

Symfonický dechový orchestr Májovák - patří k předním představitelům kultury Karviné. Jeho posláním je reprezentace města Karviné a výchova mladých hudebníků k orchestrální hře.


autor: Bc. Lukáš Hudeček

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..