> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hlavním důvodem jsou finance

vloženo: 03.07.2019           komentářů: 0

Hlavním důvodem jsou finance, komentuje návrat do krajského přeboru Daniel Marosz

Pouze rok byli hokejisté Orlové znovu druholigoví. Po sezoně, ve které narazili na Šumperk či Žďár nad Sázavou, je čekají bitvy s Karvinou, Bohumínem nebo Českým Těšínem. Ten si sice vybojoval právo účasti ve druhé lize, do soutěže se ale stejně jako Orli nepřihlásil.
Loňská sezona ve druhé lize Orlovou přišla na více než tři a půl milionů korun. „K návratu do kraje nás vedlo několik důvodů, přičemž ten hlavní jsou pochopitelně finance,“ přiznal prezident klubu Daniel Marosz. „Když jsme si spočítali všechny náklady a potenciální sponzory, zjistili jsme, že bychom sezonu ve druhé lize finančně nepokryli,“ dodal.
Zatímco ve druhé lize by Orlovou zase čekaly dlouhé a náročné cesty, v krajském přeboru to budou výrazně kratší vzdálenosti. „Při současném modelu soutěže jsme si to vyhodnotili tak, že pro nás bude kraj přínosnější,“ zdůraznil Marosz.

Čekalo se, že návrat do druhé ligy do Orlové naláká i více fanoušků, jenže to se, i vzhledem ke slabším výsledkům, nestalo. „Jenže abyste mohli ve druhé lize hrát lepší partii, musíte si dovolit kvalitnější hráče a ti stojí další peníze,“ poukazuje Marosz na začarovaný kruh.

Regionální derby s Karvinou či Bohumínem budou pro diváky znovu lákavá. „V kraji na nás chodilo v průměru 350 lidí, ve druhé lize na kvalitnější soupeře 150 lidí, což je rozdíl. Vždyť my jsme ze vstupného nepokryli za utkání ani náklady na zápas, to znamená rozhodčí, časomíru a podobně. Neustále jsme dopláceli,“ přiznal prezident Marosz.

Během druholigové sezony se v Orlové vytvořil úplně nový tým, který byl poskládán z hráčů odjinud. Teď však dostanou šanci zase mladíci z Orlové. „Kraj pro nás bude v této chvíli mnohem přínosnější, ať už z hlediska financí, tak i z důvodu většího počtu uplatnění našich odchovanců a mladých hráčů. V kraji si budeme moci dovolit postavit do zápasu třeba celou juniorskou pětku. Věřím, že se to u fanoušků setká s příznivou odezvou,“ přeje si Marosz.

autor: Petr Sobol

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..