> > >   KARVINÁ EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Hobbyparku v Bohumíně

vloženo: 01.08.2019           komentářů: 0

Do Hobbyparku v Bohumíně přijede v sobotu na 200 historických vozidel
Milovníci historie, nablýskaných veteránů a jazzu si přijdou na své v sobotu 3. srpna v Bohumíně. Do zdejšího Hobbyparku přijede na 200 historických vozů i motocyklů. K vidění budou nejen nablýskaná auta, ale také stylově oblečené posádky. Soutěž elegance historických vozidel – memoriál Jiřího Vaňka startuje už v 10 hodin.

„Vloni se u nás přehlídka historických aut konala poprvé a jsme rádi, že zázemí našeho Hobbyparku ostravský Veteran car club zaujalo natolik, že se v Bohumíně bude zase opakovat. Diváci se mají rozhodně na co těšit. Kromě naleštěných vozidel na ně čeká i pestrý doprovodný program. Připraveno je několik módních přehlídek, a to dobových klobouků a plavek, hudebně vše doplní prvorepublikově zaměřené Lam trio z Frenštátu pod Radhoštěm,“ zve za pořadatele z městské agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

Mezi historickými bouráky a raritami nebudou chybět značky BMW, Mercedes, Porsche, Ferrari, Alfa Romeo, Jaguar, Ford a další. Z české kotliny dorazí několik typů Tatry, Škoda, Aero, Brněnská Z či Praga. Do Bohumína přijedou se svými plechovými miláčky členové pořádajícího Veteran car Clubu Ostrava. Účast přislíbili i jejich kolegové z Rychvaldu, kteří dorazí na dobových motorkách, a také členové veteránů z polského Zabełkówa. „Jedná se otevřenou akci pro všechny majitele veteránů. Pokud má někdo v garáži dobový vůz a rád by ho provětral, rádi ho na naší přehlídce přivítáme. Každé vozidlo po příjezdu obdrží registrační číslo a automaticky ho zařadíme do divácké soutěže o nejkrásnější automobil a motocykl,“ sdělil Lukáš Kudrna z pořádajícího Veteran car clubu Ostrava.

O půl dvanácté začne soutěž elegance historických vozidel. Do té odborná porota nominuje deset nejzajímavějších vozidel a motocyklů, které do Bohumína na sraz veteránů přijedou. „Posádky pak představí divákům svůj vůz při tzv. jízdě elegance. Při té se návštěvníci budou moci pokochat i zvukem motoru. Hodnotit budeme nejen samotné veterány, ale také to, jak ladí vizáž posádky s vozidlem, a to nejen podle roku výroby auta či motocyklu, ale také podle charakteru vozidla,“ doplnil Kudrna.

„Těší nás, že se prestižní a divácky velmi atraktivní akce přesunula z Kunína do Bohumína. Proto jsme její konání finančně podpořili i letos. Vloni jsem na akci přijížděl z Havířova a cestou jsem potkal spoustu veteránů mířících do Bohumína. A i to byl zážitek. Bohumíňáci by si rozhodně neměli nechat ujít jedinečnou šanci vidět přímo v centru města unikátní přehlídku historických vozů,“ řekl starosta Bohumína Petr Vícha.

Přehlídka veteránů oficiálně začíná v 10 hodin a potrvá asi do půl druhé odpoledne. Organizátoři upozorňují veřejnost, že před zahájením akce bude z bezpečnostních důvodů Hobbypark s atrakcemi pro děti, zvířecí farmou i dopravním hřištěm uzavřen. „Do areálu začnou ráno najíždět historické vozy, takže nebudeme riskovat jakýkoliv úraz dětí, které se tady obvykle v tuto dobu hrají. První návštěvníky pustíme do Hobbyparku až o půl desáté dopoledne,“ vysvětlil Balcar s tím, že vstupné je symbolické – 30 korun.

PROGRAM
10:00 - zahájení
10:10 - kapela Lam trio
10:45 - módní přehlídka dobových klobouků
11:00 - kapela Lam trio
11:35 - jízda elegance
12:20 - módní přehlídka dobových klobouků
12:30 - vyhlášení vítězů jízdy elegance
12:45 - módní přehlídka dobových plavek
13:00 - kapela Lam trio

autor: Lucie Balcarová tisková mluvčí

přidat komentář            zobrazit komentáře
  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  KARVINSKÁ 112

27.02.2019

Pasti na silnici
V těchto dnech jsme přijali oznámení o krádeži ochranných mříží kanálových výpustí. Nezajištěné, v noci neviditelné, otvory se mohou stát nečekanou pastí. Kanálové mříže někdo odcizil v Havířově – Dolní Suché na komunikaci vedoucí přes areál bývalého Dolu Dukla. V době od 27. února „zmizelo“ celkem 18 kusů mříží. Zástupce města škodu předběžně vyčíslil na bezmála 60 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení přečinu krádeže.

25.02.2019

Příběh pokračuje ve stejném obsazení…
O šest hodin později, dnes 25. února krátce před 4 hodinou, v Horní Suché na ulici Stonavská zastavili policisti ke kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Znovu seděl na volantem 38letý řidič, který má hned dva zákazy řízení motorových vozidel.Muž byl na místě zadržen a během dnešního dne policisté zpracují procesní úkony. Muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodutí a vykázání.

24.02.2019

Nepolepšitelný (ne) řidič
V neděli 24. února krátce před 22 hodinou v Havířově na ulici Dělnická policisti zastavili k běžné silniční kontrole 38letého řidiče osobního vozidla Škoda Fabia. Lustrací zjistili, že muž nejméně ještě rok nesmí řídit vozidla. Rozhodnutím Magistrátu města Havířov mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel do roku 2019. Vedle toho Okresní soud v Karviné muži také uložil trest zákazu řízení motorových vozidel, v tomto případě do začátku roku 2020.

22.02.2019

Třináct případů vloupání
Karvinsko - policisté objasnili sérii vloupání... Komisař zahájil trestní stíhání a důvodně podezřelého 20letého mladíka obvinil ze spáchání přečinů porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci. V souhrnu je zadokumentováno celkem 13 případů se škodou bezmála 95 tisíc korun.

05.01.2019

Zadržen u trafiky
V sobotu 5. ledna před půlnocí přijal operační důstojník oznámení o rozbité skleněné výplni trafiky. Policisté oddělení hlídkové služby přijeli na místo do pěti minut po oznámení. Podle popisu oznamovatele nedaleko místa vloupání zadrželi podezřelého muže. Kvůli opilosti ho policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Během neděle mohly být s mužem provedeny procesní úkony..